top of page

Приціл Electrooptic 6Х (Super 2++) День/Ніч

Флагман елітної серії прицілів «день-ніч» з найновішим високоефективним чорно-білим електронно-оптичним перетворювачем (ЕОП) покоління Super 2++, що має високу чутливість в інфрачервоному діапазоні, роздільну здатність не менше 65 штр/мм. і низький рівень шуму.
Приціл призначений для спостереження та ведення прицільної стрільби з різних типів мисливської та спортивної зброї, вдень у сутінках та вночі, при будь-яких рівнях освітленості та у повній темряві.

До появи на світовому ринку прицілів нашої фірми, «просунуті» вважалися так звані модульні приціли «день-ніч», в яких залежно від часу доби змінюються денні або нічні об'єктиви або окулярні модулі. Такі приціли мають низьку світлосилу (у кращому випадку F2,0), недостатню для спостереження і стрільби навіть на середніх дистанціях, а малий кут поля зору призводить до використання в нічному режимі тільки центру робочого поля електронно-оптичного перетворювача, знижуючи його ефективність.

Крім того, при постійній перестановці об'єктивів та окулярів, всередину корпусу потрапляє волога та пил, знижуючи комфорт спостереження та виводячи приціл із ладу. Системи зі змінною оптикою мають високу вартість. Завдяки цьому за такими прицілами закріпилася репутація дуже ненадійної техніки.

Вивчивши недоліки конструкцій прицілів «день-ніч», представлених на світовому ринку, фахівці нашої компанії запропонували революційне рішення – створити універсальний приціл із рухомим електронно-оптичним перетворювачем (ЕОП), розташованим між об'єктивом та окуляром. В основу прицілу було покладено нічну оптичну систему з високою світлосилою – F1,5 та кратністю – 6 (аналог – американський нічний приціл Раптор).

Для переміщення ЕОПа з денного становища в нічне і назад було розроблено унікальний механізм, що забезпечує перетворювачу абсолютну повторюваність положень, тому і вдень і вночі приціл має однакові оптичні параметри (кратність, кут поля зору, світлосила, тип і розміри прицільної сітки).

На механізм переміщення ЕОПа компанія Елітоптік отримала світовий патентний пріоритет, тому приціли «день-ніч», оснащені цим механізмом, має право випускати і випускає тільки наша компанія. Приціл працює наступним чином: в нічному режимі перетворювач між об'єктивом і окуляром, забезпечуючи приладу параметри нічного бачення на рівні кращих світових зразків нічних прицілів. Для переведення прицілу в денний режим, повертається колесо перемикання режимів на корпусі і механізм виводить ЕОП з оптичної схеми у світлонепроникну камеру, відкриваючи повноцінний денний канал, що складається з висококласного об'єктива та окуляра.

При цьому оптичні характеристики нашого прицілу в денному режимі будуть вищими, ніж у кращих зразків закордонних денних прицілів (Люпольд, Сваровський і т.д.), оскільки оптика нашого прицілу створена з урахуванням жорсткіших вимог до нічної техніки. Наприклад, при полюванні в повний місяць немає необхідності навіть включати нічний режим, оскільки висока світлосила прицілу забезпечує достатню контрастну картинку при спостереженні у режимі «день».

Важливою обставиною є те, що в режимі «день» ЕОП не використовується та його ресурс не витрачається.

Особливо актуальним є наш приціл для полювання на полях, розташованих поблизу великих лісових масивів. На такі поля, лосі, кабани та козулі виходять ще до заходу сонця, а йдуть з годівлі до лісу після світанку.

Досить часто буває, коли мисливець, що сидить у нічній засідці на кабана, чує звіра, що годується в заростях кукурудзи, але, не бачачи його, не може зробити прицільний постріл. Починається світанок, перетворювач прицілу все більше перевантажується зростаючим світловим потоком і нарешті схема захисту взагалі його вимикає. У випадку зі звичайним нічним прицілом його необхідно зняти зі зброї та встановити оптичний денний приціл, що викличе шум і призведе до миттєвого зникнення звіру. Із нашим прицілом такої проблеми немає.

При підвищенні рівня освітленості мисливець повертає колесо перемикання режимів і продовжує спостереження як у звичайний оптичний приціл.

Кратність прицілу, кут поля зору, тип і розміри сітки, точка прицілювання, зберігаються при цьому.

Закінчивши годівлю, звір виходить із заростей на відкрите місце, мисливець робить прицільний постріл.

Звір взятий, полювання вдалося. Корпус прицілу виготовлений на швейцарській багатоопераційній установці обробки металів, методом фрезерування із цільного (!!!) шматка високоміцного титанового сплаву, що забезпечує йому максимальну жорсткість та надійність в експлуатації.

При високій світлосилі об'єктива та великої кратності, приціл Елітоптік 6Х день/ніч перевершує найкращі світові зразки нічних прицілів за габаритами та вагою. Обмежень по калібру, конструкції та системі стрілецької зброї немає.

Приціл пройшов вогневі випробування на важкому кулеметі калібру 12,7 мм. Встановлений у прицілі новий електронно-оптичний перетворювач (ЕОП) покоління SUPER 2++, за своїми параметрами ідентичний ЕОПу XD-4, виробництва фірми PHOTONIS (Голландія), а, по коефіцієнту перетворення перевершує його. Таким чином, з урахуванням надвисокої світлосили встановленого об'єктива, наш приціл за параметрами ефективності та дальності спостереження в умовах гранично низької освітленості не поступається прицілам зі стандартними російськими ЕОП 3-го покоління, а за роздільною здатністю та захистом від бічних засвіток істотно їх перевершує. Паспорт кожного прицілу комплектується заводським сертифікатом (tube data sheet) на електронно-оптичний перетворювач (ЕОП), у якому вказано серійний номер встановленого у прицілі ЕОП та його повні характеристики. Унікальний приціл має червону прицільну марку типу MIL-DOT з плавним регулюванням яскравості, автоматичний захист від світлових навантажень та випадкового включення вдень.

Варіанти кріплення, з якими поставляється приціл (входить у вартість):

- базовий варіант поставки прицілу з основою WEAVER.

(Для установки на Antonio Zoli, Benelli, Blaser, Browning, Fabarm, H&K, Heym, Mauser, Merkel, Remington, Sako, Sauer, Steyr Mannlicher, Weatherby).

Специфікація
bottom of page